Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vodná elektráreň - istockphoto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: istockphoto (licencia pre energy online
22. marca 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Na Hrone možno pribudne ďalšia elektráreň

Spoločnosť plánuje na rieke Hron stavať ďalšiu malú vodnú elektráreň. tentoraz však v levickom okrese v katastrálnom území obcí Čata a Pohronský Ruskov. Výstavba by si mala vyžiadať vyše sedem miliónov eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), inštalovaný výkon plánovanej malej vodnej elektrárne by mal byť na úrovni 2 MW.

Ročne by mala elektráreň vyprodukovať od 6 do 10 MWh elektrickej energie, podľa toho, pre aký variant sa investor rozhodne. S výstavbou energetického zdroja plánuje začať v roku 2014. Ukončenie výstavby je naplánované o dva roky neskôr. „Navrhovaná výstavba malej vodnej elektrárne okrem energetickej a environmentálnej funkcie má poskytnúť možnosť využitia potenciálu rieky Hron na rekreačné účely,“ konštatoval investor vo svojom zámere.

Spoločnosť už dávnejšie avizovala záujem postaviť vodnú elektráreň v levickom okrese pri obci Želiezovce. Začiatkom tohto roka predložila svoj investičný zámer, podľa ktorého by mala ďalšia jej vodná elektráreň stáť na rieke Hron v žarnovickom okrese v katastrálnom území obce Rudno nad Hronom. Na riekach Hron, Váh a Morava chce firma podľa údajov z jej internetovej stránky postaviť elektrárne s celkovým inštalovaným výkonom 7 MW.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.