Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Na Hrone chcú postaviť ďalšiu vodnú elektráreň

Pár stoviek metrov poniže malej vodnej elektrárne, ktorá sa stavia v Hronskej Dúbrave v okrese Žiar nad Hronom, chce súkromný investor zo Žiaru nad Hronom postaviť na Hrone ďalšiu, a to na rozhraní obcí Trnavá Hora a Pitelová.

Ako sa uvádza v zámere, ktorý táto firma predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (proces EIA), v katastri Trnavej Hory, časti Jalná, navrhuje postaviť ľavobrežnú hrádzu a odvodňovací jarok a v katastri Pitelovej budovu malej vodnej elektrárne s haťou, rybovodom a prístupovou cestou, pravobrežnú hrádzu a odvodňovací jarok a dva objekty na reguláciu vody v starom ramene Hrona.

Elektráreň má mať tri turbíny a ročne má produkovať priemerne 5 590 MWh energie. Jej výstavba by mala trvať približne dva roky a náklady na ňu investor odhadol na zhruba päť miliónov eur. Začať stavať plánuje ihneď po získaní stavebného povolenia.

Zdroj: SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.