Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2015 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Na Čiernom Váhu chcú zriadiť informačný bod o vodných dielach

„Táto myšlienka nie je nová, má už niekoľko rokov. Vodné diela vzbudzujú zaslúžene veľkú pozornosť širokej verejnosti, preto verím, že v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom sa nám podarí už v budúcom roku vytvoriť takýto jedinečný informačný bod,“ uviedol Majerčák pre TASR.

Výber lokality podľa neho prirodzene predurčuje najväčší počet návštevníkov vodného diela na Čiernom Váhu. „Už tam pripravujeme menšiu expozíciu a chceme ju doplniť fundovaným informátorom. Záujemcovia sa tam budú môcť dozvedieť množstvo zaujímavostí o našich najväčších vodných dielach,“ konštatoval.

„Vo vyspelých krajinách sú takéto informačné body priamo pri jednotlivých vodných dielach plné propagačných materiálov bežnou záležitosťou. Určite sa ujmú aj u nás, lebo naše vodné nádrže majú veľmi pútavú históriu a mnohostranný praktický význam, ktorý treba približovať ľuďom,“ dodal riaditeľ Vodných elektrární.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.