Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kominy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ mira66 (licencia Creative Commons)
10. februára 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Mrazy zvyšujú odber energií

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 6.2.2012

Úrad jadrového dozoru SR reaguje na organizáciu Greenpeace, ktorá kritizovala údajné nedostatky finálnej Národnej správy zo záťažových testov na Slovensku. Záťažové testy boli podľa neho objektívne a transparentné. (viac informácií)

Ministerstvo hospodárstva momentálne v oblasti obnoviteľných zdrojov energií nepripravuje spustenie podporných programov pre domácnosti. (viac informácií)

Plynu z Ruska chýba aj na Slovensku stále menej, SPP dnes hlási obmedzenie dodávok o cca 22 %. (viac informácií)

Utorok – 7.2.2012

Ako uviedla na pondelňajšej tlačovej besede výkonná riaditeľka Medzinárodnej energetickej agentúry Marie van den Hoeven, Slovensko by malo pridať v otázke posilnenia energetickej bezpečnosti a konkurencieschopnosti priemyslu. (viac informácií)

Streda – 8.2.2012

Slovensko by malo zmeniť prideľovanie emisných povoleniek z ich alokácie zdarma na aukcie od budúceho roka. (viac informácií)

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) plánuje ybudovať Integrálny sklad (IS) rádioaktívneho odpadu (RAO). Výstavba bude trvať od marca 2013 do októbra 2015. (viac informácií)

Jadrová energia a ionizujúce žiarenie majú obrovské spektrum možností mierového využitia. Počas francúzsko-slovenského seminára jadrového inžinierstva, na ktorom sa zúčastnila nastupujúca generácia slovenských odborníkov v danej oblasti, to uviedol prezident Európskej a predseda Slovenskej nukleárnej spoločnosti Vladimír Slugeň. (viac informácií)

Zima spôsobila nárast spotreby elektriny. Spoľahlivosť a bezpečnosť prevádzky prenosovej sústavy nie je ohrozená, aj keď prevádzkovateľ prenosovej sústavy SR zaznamenal výrazný nárast spotreby, uviedol pre portál energia.sk výkonný riaditeľ sekcie podpory riadenia spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS), a. s., Igor Gallo. (viac informácií)

Podľa Európskeho dvora audítorov (EDA) na likvidáciu jadra na Slovensku, v Litve a v Bulharsku chýba približne 2,5 mld. eur. (viac informácií)

Štvrtok – 9.2.2012

Najefektívnejšou alternatívou pre Slovensko môže byť podľa predsedu Výboru Národnej rady SR pre hospodárstvo Stanislava Janiša cielené pestovanie energetických poľnohospodárskych plodín a výroba biometánu. (viac informácií)

Školy v Košickom kraji pre tuhé mrazy prekračujú zmluvne dohodnuté maximá denných odberov energií, za čo ich môžu dodávatelia penalizovať. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.