Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Motoristi v SR v 2. týždni tankovali 13. najdrahší benzín s daňou v EÚ

„Na Slovensku čerpali motoristi 9. najdrahšiu motorovú naftu s daňou v rámci Európy, a to za 1,431 eura/l,“ informoval internetový portál benzin.sk.

Najdrahší benzín s daňou v EÚ mali v Taliansku, kde motoristi v priemere zaplatili 1,759 eura/l. Najlacnejší benzín s daňou v EÚ evidovali v Bulharsku, kde zaň v priemere platili 1,281 eura/l.

Najdrahšiu naftu s daňou v EÚ kupovali v Taliansku, kde motoristi v priemere zaplatili 1,700 eura/l. Najlacnejšiu naftu s daňou v EÚ zaznamenali v Luxembursku, kde za ňu priemerne platili 1,254 eura/l.

V porovnaní so Slovenskom mali z okolitých krajín benzín v Poľsku lacnejší o 0,196 eura na liter a naftu lacnejšiu o 0,108 eura na liter. „V Rakúsku stál benzín o 0,096 eura menej na liter ako u nás, nafta menej o 0,047 eura.“ V Česku mali lacnejší benzín o 0,128 eura a naftu lačnejšiu o 0,038 eura. „V Maďarsku tankovali o 0,091 eura lacnejší benzín ako u nás a nafta bola rovnako drahá ako u nás.“

Jal ed

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.