Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Motoristi v SR tankovali 13. najdrahší benzín s daňou v EÚ

Najdrahší benzín s daňou v EÚ mali v Grécku, kde motoristi v priemere zaplatili 1,709 eura/l. Najlacnejší benzín s daňou v EÚ kupovali v Bulharsku, kde zaň v priemere platili 1,195 eura/l.

„Na Slovensku čerpali motoristi 12. najdrahšiu motorovú naftu s daňou v rámci Európy, a to za 1,345 eura/l,“ informoval internetový portál benzin.sk. Najdrahšia nafta s daňou v EÚ bola vo Veľkej Británii, kde spotrebitelia za ňu v priemere zaplatili 1,621 eura/l. Najlacnejšiu naftu s daňou v EÚ evidovali v Luxembursku, kde stála v priemere 1,175 eura/l.

„Pohonné hmoty sa v porovnaní so SR vyplatilo načerpať v Poľsku, kde benzín i nafta stáli menej ako u nás,“ konštatoval portál. Benzín mali v Poľsku lacnejší o 0,164 eura na liter a naftu lacnejšiu o 0,102 eura na liter. „V Rakúsku stál benzín o 0,086 eura menej na liter ako u nás, nafta menej o 0,010 eura.“ V Česku bol lacnejší benzín o 0,013 eura a nafta drahšia o 0,087 eura. „V Maďarsku tankovali o 0,044 eura lacnejší benzín ako u nás a naftu drahšiu o 0,022 eura,“ uviedol portál.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.