Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Motoristi v 8. týždni v SR tankovali 12. najdrahší benzín s daňou v EÚ

„Na Slovensku čerpali motoristi 13. najdrahšiu motorovú naftu s daňou v rámci Európy za 1,461 eura/l,“ informoval internetový portál benzin.sk.

Najdrahší benzín s daňou v EÚ mali v Taliansku, kde zaň motoristi v priemere zaplatili 1,766 eura/l. Najlacnejší benzín s daňou v EÚ evidovali v Bulharsku, kde stál v priemere 1,272 eura/l.

Najdrahšia nafta s daňou v EÚ bola v Taliansku, kde za ňu v priemere platili 1,713 eura/l. Najlacnejšiu naftu s daňou v EÚ kupovali spotrebitelia v Bulharsku, kde stála v priemere 1,258 eura/l.

„Naďalej máme z okolitých štátov EÚ najdrahší benzín. Pohonné látky sa z týchto štátov najviac vyplatilo načerpať v Poľsku, kde benzín i nafta stáli menej ako u nás,“ konštatoval ďalej internetový portál. Benzín mali v porovnaní so SR v Poľsku lacnejší o 0,175 eura na liter a naftu lacnejšiu o 0,089 eura na liter. „V Rakúsku stál benzín o 0,089 eura menej na liter ako u nás, nafta menej o 0,040 eura.“ V Česku bol lacnejší benzín o 0,072 eura a nafta drahšia o 0,013 eura. „V Maďarsku tankovali o 0,068 eura lacnejší benzín ako u nás a naftu drahšiu o 0,043 eura.“

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.