Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Motoristi na Slovensku tankovali 14. najdrahší benzín s daňou v EÚ

„Benzín mali v Poľsku lacnejší o 0,162 eura/l a naftu lacnejšiu o 0,077 eura/l. V Rakúsku stál benzín o 0,095 eura menej na liter ako u nás, nafta tam bola lacnejšia o 0,026 eura/l. V Česku mali lacnejší benzín o 0,118 eura/l a naftu lačnejšiu o 0,026 eura/l. V Maďarsku tankovali o 0,120 eura lacnejší benzín ako u nás a naftu tankovali drahšiu o 0,015 eura/l,“ informoval motoristický portál benzin.sk.

Najdrahší benzín s daňou v EÚ mali Taliani, kde motoristi v priemere zaplatili 1,711 eura/l. Najlacnejší benzín s daňou mali Rumuni, keď za liter pohonnej látky zaplatili 1,247 eura.

Slováci si taktiež priplatili aj za naftu. Tá bola v 6. týždni tohto roka 15. najdrahšia spomedzi všetkých štátov únie, keď sa jej cena vyšplhala na 1,355 eura/l. Drahšiu naftu ako Slováci mali Maďari, lacnejšie ju mohli motoristi tankovať v Rakúsku a Česku, najlacnejšia bola v Poľsku, kde cena za liter predstavovala 1,278 eura.

Najdrahšiu naftu s daňou pritom mali motoristi vo Veľkej Británii a spomedzi štátov EÚ bola nafta najlacnejšia v Luxembursku.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.