Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

MOST-HÍD: Odkúpenie 17 % akcií Slovenských elektrární je nereálne

Most-Híd považuje tento prístup vlády za nekonštruktívny a poškodzujúci imidž Slovenska v zahraničí. „Ak je cieľom vlády odplašiť všetkých zahraničných investorov, tak sa to premiérovi na škodu všetkých občanov Slovenska úspešne darí,“ tvrdí Meravý.

Budúca vláda bude mať preto podľa neho čo robiť, aby napravila reputáciu Slovenska v zahraničí a dokázala pritiahnuť do našej krajiny nových investorov. „Aj vďaka zahraničným investíciám potom dokážeme vytvárať nové pracovné miesta a tak umenšovať najväčší problém Slovenska, ktorým je vysoká nezamestnanosť,“ dodal Meravý.

Získanie väčšiny v Slovenských elektrárňach aj dnes premiér Robert Fico (Smer-SD) označil za jednu z aktuálnych priorít vlády. Štát v súčasnosti vlastní 34 % spoločnosti, na získanie väčšiny tak potrebuje získať ešte aspoň 17 % akcií. Väčšinový vlastník, taliansky Enel, práve predáva svoj 66-% podiel. Vláda však tento proces podľa Fica bude obštruovať, pokiaľ nezíska garancie na dostavbu 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach.

Na získanie kontrolného balíka akcií nebude potrebné minúť veľa peňazí, predpokladá šéf exekutívy. „Možnosti sú všelijaké. Momentálne sa na burze predávajú akcie Slovak Telekomu. Domnievam sa, že tých 17 % nemá nejakú zvláštnu hodnotu,“ konštatoval v dnešných Sobotných dialógoch RTVS.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.