Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Morgan Stanley údajne rokuje s Rosnefť o predaji svojej ropnej divízie

James Gorman, výkonný riaditeľ Morgan Stanley, hľadá možnosti riešenia komoditného biznisu banky už viac než rok, keďže divízia čelí na jednej strane nižším príjmom a na druhej kontrolám zo strany regulačných úradov. Tie preverujú aktivity bánk v sektore. Hovorkyňa banky Mary Claire Delaneyová odmietla informácie o možnom predaji ropných aktív komentovať a rovnaký postoj zaujala aj hovorkyňa ruskej Rosnefti.

Ak by k dohode došlo, predaj by podľa všetkého zahrňoval spoločnosť TransMontaigne, v Denveri sídliacu firmu na prepravu a uskladňovanie ropných a chemických látok. Okrem toho je možné, že súčasťou predaja by bol aj 49-% podiel banky vo firme Heidmar. Tá sídli v meste Norwalk (Connecticut) a prevádzkuje okolo 100 tankerov na prepravu ropných a chemických produktov.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.