Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

MONITOR: Ľ. Jahnátek: Potreba zmien v ističoch mala vlani dostať viac publicity

Podľa Jahnátka nízka publicita týkajúca sa zmien v elektroenergetike bola „hrubou chybou regulačného úradu“. „Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) mal upozorniť aspoň zákazníkov,“ myslí si Jahnátek.

„Keď sa pripravovala smernica o cenovej regulácii pre elektroenergetiku, mohlo sa vtedy urobiť viac publicity k novému zámeru, lebo išlo o určité zmeny v tarifách a so súvisiacimi fixnými a variabilnými nákladmi,“ podčiarkol.

Zmeny sa podľa neho dali viac spublikovať. „Mohlo sa dopredu povedať: Pozor, tí, ktorí máte zle nastavené ističe, respektíve, ktorí máte rezervovanú oveľa vyššiu kapacitu ako v skutočnosti potrebujete, môže sa vás to negatívne dotknúť“ zdôraznil.

Cenové výmery podľa Jahnátka boli zverejnené koncom novembra 2016. „Na druhej strane zmeny v nových energetických predpisoch boli také závažné, že argumentácia typu, že odberatelia sa mohli pripraviť na nové tarify, neobstojí,“ dodal.

„My sme možno nedostali taký priestor, aký by si táto problematika zaslúžila. My sme už koncom minulého roku, v čase zverejnenia príslušnej vyhlášky a cenových rozhodnutí, spochybňovali politicky deklarovaný pokles, respektíve stabilitu cien energií,“ poznamenala Kiššová. Podľa nej na možné zvýšenie cien energií v roku 2017 upozorňovali koncom minulého roku nielen opoziční politici, ale aj mnohí odborníci.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.