Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

MONITOR: Cez Slovensko môže ísť plyn z Ruska aj po roku 2019, tvrdí Gazprom

Zmluva Ruska s Ukrajinou o preprave plynu sa končí v roku 2019. Denník vo svojom dnešnom vydaní pripomenul, že pre Slovensko by to mohlo znamenať presmerovanie tokov plynu mimo krajiny. „V súčasnosti analyzujeme varianty v rámci projektu Severný prúd 2. V niektorých variantoch je miesto na tranzit podstatných objemov plynu cez územie Slovenska. O tom rokujeme aj s našimi slovenskými partnermi,“ priblížil Medvedev.

V súvislosti s ukrajinským koridorom povedal, že aby sieť plynovodov fungovala bez rizika, treba do nej vložiť niekoľko desiatok miliárd dolárov. „Tieto prostriedky Ukrajina nemá a nikto jej ich neplánuje dať. Bez týchto investícií je fungovanie tohto systému riskantné. Technologicky riskantné. Gazprom realizuje nové projekty čisto z ekonomických a bezpečnostných dôvodov. Cez Slovensko môže ísť aj pri realizácii Severného prúdu 2 podstatný objem plynu,“ zdôraznil Medvedev.

Dodal, že Gazprom je pripravený rokovať o tranzite určitých objemov zemného plynu cez Ukrajinu aj po roku 2019 v prípade, ak návrhy z ukrajinskej strany budú konštruktívne a ekonomicky opodstatnené.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.