Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

MOL za štvrtý kvartál vykázal stratu 31 mld. HUF

Maďarská ropná a plynárenská spoločnosť MOL za štvrtý kvartál minulého roka vykázala čistú stratu 31 mld. forintov (HUF). Dôvodom straty boli slabé výsledky jej podnikania v oblasti spracovania ropy. V záverečnom kvartáli roka 2010 firma dosiahla čistý zisk 36,1 mld. HUF. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovil ekonomický spravodajský portál portfolio.hu, očakávali, že maďarská ťažobná a rafinérska spoločnosť za október až december 2011 dosiahne čistý zisk v objeme 27,3 mld. HUF.

Prevádzkový zisk spoločnosti MOL bez zohľadnenia jednorazových položiek za štvrtý kvartál minulého roka bol na úrovni 61,5 mld. HUF. Oproti prevádzkovému zisku za rovnaký štvrťrok roka 2010, ktorý bol v sume 84,1 mld. HUF, tak klesol o 27 %. V prezentácii pre investorov, ktorú zverejnila na svojej internetovej stránke, spoločnosť uviedla, že kapitálové výdavky v sume 2 mld. USD ročne v rokoch 2012 až 2014 plánuje plne financovať zo svojho prevádzkového toku hotovosti.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a.s., v ktorej drží 98,4 % akcií.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.