Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
An external view of the new headquarters of the Hungarian Oil and Gas Company Mol called Mol Campus in Budapest, Hungary, on the day of the inauguration, Thursday, Dec. 8, 2022. Some 2,500 employees will work in the 143-meter tall high-rise building
Foto: Zoltan Balogh/MTI via AP
12. apríla 2024 Vodík od Energia.skSITA

MOL uviedol do prevádzky závod na výrobu zeleného vodíka

Ropná a plynárenská skupina MOL uviedla do prevádzky závod na výrobu zeleného vodíka v meste Százhalombatta. Ide o najväčší takýto závod v strednej a východnej Európe. Do jeho výstavby skupina investovala 22 miliónov eur.

MOL tak bude schopný vyrábať 1 600 ton čistého uhlíkovo neutrálneho zeleného vodíka ročne a skupina ho bude využívať predovšetkým vo vlastnej sieti na výrobu paliva, uviedla skupina v tlačovej správe.

Skupina MOL dosiahla ďalší míľnik, teraz dokážeme vyrábať zelený vodík bez toho, aby sme produkovali akékoľvek skleníkové plyny,“ povedal jej generálny riaditeľ József Molnár. Dodal, že technológiu, ktorú MOL začína používať v závode v meste Százhalombatta, skupina použije aj v ďalších dvoch svojich závodoch na produkciu palív, aby ich výroba bola udržateľnejšia.

Skupina MOL je medzinárodná integrovaná ropná, plynárenská, petrochemická a maloobchodná spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Prevádzkuje tri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku a vlastní sieť takmer 2 400 čerpacích staníc v 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.