Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

MOL pokračuje v rokovaniach s chorvátskou vládou o budúcnosti INA

„Dnešné stretnutie ukázalo, že stále existujú významné rozdiely medzi stranami. Pokiaľ ide o riadenie spoločnosti INA, pevne veríme, že je v súlade s najlepšími skúsenosťami medzinárodnej praxe a v súlade s chorvátskymi a európskymi predpismi. Napriek tomu sme stále presvedčení, že v spolupráci s chorvátskou vládou nájdeme pozitívne riešenia pre budúcnosť spoločnosti INA,“ povedal k dnešnému rokovaniu Molnár.

Chorvátsko začiatkom októbra vydalo na šéfa MOLu Zsolta Hernádiho medzinárodný zatykač. Podozrievajú ho totiž, že podplatil bývalého chorvátskeho premiéra Iva Sanadera v záujme získania vplyvu jeho firmy v INA.

MOL následne poprel, že by komukoľvek poskytol úplatok za to, aby v chorvátskej ropnej spoločnosti INA získal práva kontroly. Maďarská vláda, ktorá je najväčším vlastníkom MOLu, následne vyzvala spoločnosť, aby prehodnotila svoje portfólio a pripravila predaj akcií v INA.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.