Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

MOL nemusí vrátiť štátnu pomoc

Maďarský ropný koncern MOL nemusí vrátiť štátnu pomoc vyše 100 mil. eur. Rozhodol o tom v utorok Všeobecný súd Európskej únie. Povinnosť vrátiť pomoc pôvodne uložila podniku Európska komisia (EK). Tá v júni 2010 rozhodla, že MOL v rokoch 2008 a 2009 využíval neoprávnenú štátnu pomoc vo forme nižších ťažobných poplatkov, než aké platili v Maďarsku jeho konkurenti. Z analýz komisie však nevyplýva, že MOL čerpal ekonomické výhody na úkor konkurentov, konštatuje druhý najvyšší súdny tribunál EÚ. Proti rozhodnutiu súdu sa môže komisia odvolať v dvojmesačnej lehote.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v hlavnom meste Maďarska, v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a zamestnáva takmer 30 tisíc ľudí po celom svete. Prevádzkuje päť rafinérií a dve petrochemické jednotky v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvátsku a v Taliansku. Skupina MOL má tiež vlastnú sieť viac ako 1 700 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.