Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

MOL napadol chorvátsku vládu na ICSID pre ochranu záujmov v INA

Spoločnosť MOL v utorok (26. 11.) večer tento krok zdôvodnila tým, že chorvátska vláda nesplnila určité svoje záväzky. Podanie na základe Dohovoru k Energetickej charte u ICSID inicioval MOL prostredníctvom medzinárodnej právnickej kancelárie Weil, Gotshal and Manges LLP.

ICSID je jednou z inštitúcií Skupiny Svetovej banky, bola založená v roku 1966 na základe Konvencie o riešení investičných sporov medzi členskými štátmi a súkromnými investormi iných členských štátov.

MOL v dokumente zdôraznil, že je aj naďalej otvorený riešeniu sporu prostredníctvom rokovaní.

Chorvátsko začiatkom októbra vydalo na šéfa MOL Zsolta Hernádiho medzinárodný zatykač. Podozrievajú ho totiž, že podplatil bývalého chorvátskeho premiéra Iva Sanadera v záujme získania vplyvu jeho firmy v INA.

MOL následne poprel, že by komukoľvek poskytol úplatok za to, aby v chorvátskej ropnej spoločnosti INA získal práva kontroly. Maďarská vláda, ktorá je najväčším vlastníkom MOL, následne vyzvala spoločnosť, aby prehodnotila svoje portfólio a pripravila predaj akcií v INA.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.