Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

MOL: Chorvátsko považujeme za potenciálneho kupca akcií spoločnosti INA

„Spoločnosť MOL napriek tomu bude túto záležitosť konzultovať s chorvátskou vládou, ktorá už pri viacerých príležitostiach ohlásila zámer získania kontroly nad činnosťou INA. V tomto smere považujeme Chorvátsko za potenciálneho kupca,“ spresnila skupina MOL s tým, že si uvedomuje medzinárodný a politický význam svojich investícií v Chorvátsku a dôležitosť súvisiacich udalostí v poslednom období.

Skupina MOL v súlade so svojím prístupom k podnikaniu neustále prehodnocuje svoje strategické podiely vrátane akcií spoločnosti INA a zastáva prísny postoj, aby zabezpečila maximálne zhodnotenie pre akcionárov a partnerov.

„Napriek značnému množstvu neodôvodnených krokov proti spoločnosti MOL a jej vedeniu, ktoré sa zdajú byť ovplyvnené snahou o zastrašenie spoločnosti a jej predsedu predstavenstva a zablokovanie aktivít MOL-u v Chorvátsku, bude predstavenstvo skupiny MOL pokračovať v uplatňovaní procesu vyhodnocovania strategických, finančných a politických cieľov voči súčasnej hodnote akcií, keďže spoločnosť zvažuje podobu budúcej spolupráce s INA,“ konštatovala ďalej skupina MOL, pričom ubezpečila, že bude podľa potreby naďalej informovať akciové trhy a verejnosť.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a zamestnáva po celom svete takmer 30.000 ľudí. Prevádzkuje 5 rafinérií a 2 petrochemické jednotky v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvátsku a v Taliansku. Skupina má tiež vlastnú sieť viac ako 1700 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.