Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. decembra 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Mochovce: 4. blok jadrovej elektrárne už s tlakovou nádobou

V dňoch 1. – 4. decembra 2011 sa premiestnila tlaková nádoba reaktora budúceho 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach z miesta skladovania do reaktorovej šachty. Tlaková nádoba je tak už definitívne uložená na mieste, kde sa bude po spustení bloku prevádzkovať, informuje na svojich stránkach Úrad jadrového dozoru.

Na priebeh a súlad prác s technickým plánom dohliadali inšpektori ÚJD. Jadrový dozor informoval, že počas osádzania nádoby nedošlo k žiadnym porušeniam predpisov, so zariadením sa manipulovalo korektne a inštalácia spĺňa požadované kritériá.

Tlaková nádoba reaktora je kľúčový komponent jadrovej elektrárne, v ktorom je umiestnená aktívna zóna reaktora. Tlaková nádoba štvrtého mochoveckého bloku je vysoká celkovo 14,1 metra a váži viac ako 215 ton.

Tretí blok mochoveckej atómovej elektrárne by mali uviesť do prevádzky do konca budúceho roka, štvrtý blok o osem až desať mesiacov neskôr. Dostavba elektrárne by si mala vyžiadať investície v hodnote 2,8 mld. eur. Investíciu financuje v rámci svojho bežného cash-flow taliansky Enel, ktorý je vlastníkom väčšinového podielu v spoločnosti Slovenské elektrárne.

Slovenské elektrárne začali s dostavbou Mochoviec v roku 2008. Nové bloky budú mať inštalovaný výkon spoločne 880 MWe.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.