Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Mobilná trafostanica pre Charitný dom Bosákova

Bez elektriny

Pripomeňme, že začiatkom júla zostalo spomínané sociálne zariadenie bez elektriny pre havarijný stav trafostanice, ku ktorej sa nehlásil žiaden vlastník. VSD vtedy nemohla zasiahnuť do cudzieho majetku a opraviť ho. Charitnému domu odporúčala, pokiaľ sa nevie skontaktovať alebo dohodnúť s vlastníkom, zvoliť ako trvalé riešenie pripojenie do distribučnej sústavy z iného bodu. „Kým nevybudujeme novú distribučnú trafostanicu, charitnému domu sme poskytli mobilnú. Zariadenie môže oddnes fungovať v normálnom režime. Núdzovým riešením, ktoré doteraz zabezpečovalo mesto Košice, bolo zapožičanie dieselového agregátu. Ten však výrazne ovplyvňuje výkonovú kapacitu a jeho prevádzka je, samozrejme, pre charitný dom veľmi nákladná,“ uviedol Slavomír Zavacký, vedúci úseku Prevádzka sieti zo Skupiny VSE, do ktorej patrí aj VSD.

Varia, perú, svietia

Mobilná trafostanica je v plnej prevádzke od dnešného dňa. Charitnému domu bude k dispozícii až dovtedy, kým VSD nevybuduje novú trafostanicu, odkiaľ bude zariadenie priamo zásobované. „Sme radi, že VSD, a.s. napriek tomu, že nezapríčinila tento stav ani nemohla zasiahnuť do cudzieho zariadenia, sa v našom prípade angažovala. Mobilná trafostanica pre nás znamená určite finančne úspornejšie riešenie. Oddnes môžeme konečne variť, prať, svietiť bez akýchkoľvek obmedzení, ako počas bežnej prevádzky. VSD sa chceme poďakovať v mene našich klientov aj kolegov, výrazne nám svojou ústretovosťou uľahčili život v našom zariadení,“ uviedla Soňa Hlaváčová, vedúca Charitného domu na Bosákovej ul. v Košiciach.

Zdroj: Východoslovenská distribučná, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.