Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SSEbox-energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SSEbox. Foto: Lenka Illiťová/energia.sk
4. decembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Mobil si dobijete už aj v kaviarni

Pilotný projekt predstavila SSE 26. novembra 2013. SSEbox je verejne dostupná uzamykateľná nabíjačka na mobily, ktorú verejnosť nájde v rôznych kaviarňach a reštauráciách na Slovensku. Prvý SSEbox umiestnili v Café Dias v kníhkupectve Panta Rhei, nachádzajúcom sa v nákupnom centre Eurovea v Bratislave. SSEboxy budú postupne pribúdať aj v ďalších prevádzkach, predovšetkým ich nájdete na strednom Slovensku.

Olaf Kipp, člen predstavenstva SSE, (vľavo) odovzdáva SSEbox Slávke Šikurovej, obchodnej a marketingovej riaditeľke Panta Rhei. Foto: SSE

Ako SSEbox funguje?

Mnoho z vás určite pozná situáciu, kedy najakútnejšie potrebujete mobilný telefón. A čo náhoda nechce, nemáte k dispozícii nabíjačku. „A ak ju aj máte, je vám často trápne pýtať sa v kaviarni na zásuvku. Samozrejme, niektoré reštaurácie ich ani toľko nemajú,“ dodal Olaf Kipp, člen predstavenstva SSE, počas oficiálneho spustenia pilotného projektu. Ak sa vám vybije mobil, dobiť si ho po novom môžete v SSEboxe. SSEbox je bezplatný a telefón si v ňom môže nabiť ktokoľvek. Stačí, ak navštívite prevádzku, v ktorej sa SSEbox nachádza. Väčšinou pôjde o kaviarne, kde si v pokoji vychutnáte kávu a v príjemnom prostredí počkáte, kým sa telefón nabije.

SSEbox. Foto: Lenka Illiťová/energia.sk

V boxe sa nachádza niekoľko konektorov pre rôzne typy mobilných telefónov. Manipulácia s boxom je veľmi jednoduchá. Pokiaľ nebudete vedieť, ako SSEbox použiť, nájdete pri ňom aj návod, ktorý je samozrejme v slovenčine. Telefón jednoducho pripojíte na nabíjačku a uzamknete v boxe. Kľúčik si necháte u seba a keď je mobil dostatočne nabitý, iba ho odpojíte a box prenecháte ďalším záujemcom o dobitie telefónu. „Ak sa pýtate, či takéto nabíjanie nepoškodí batériu v telefóne, odpoveď je nie,“ uviedol šéfredaktor PC Revue Ondrej Macko.

Oficiálne predstavenie pilotného projektu. Foto: SSE

Ako SSEbox nájdete?

„Kaviarne a reštaurácie budú označené nálepkou alebo použijete aplikáciu Moja SSE, ktorá obsahuje miesta, kde sú tieto boxy umiestnené,“ dodal Kipp. Po kliknutí na konkrétnu prevádzku nájdete o nej podrobné informácie a nechýba ani možnosť navigácie. Aplikácia je zatiaľ dostupná pre iPhone a Android.

Aplikácia Moja SSE

Najviac nabíjacích boxov nájdete na strednom Slovensku, spoločnosť zatiaľ celkovo rozmiestni v priebehu decembra 50 kusov. „Postupne začneme zisťovať názory zákazníkov. Tí musia boxy najprv otestovať. Budeme čakať na spätnú väzbu a následne sa rozhodneme, ako budeme postupovať ďalej,“ odpovedal Kipp na otázku, ako vidí budúcnosť rozvoja nabíjacích boxov.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.