Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

M.OBERT: SR sa môže pýšiť, že väčšina obyvateľov podporuje jadrovú energetiku

Komunikácia medzi prevádzkovateľmi jadrových zariadení a občanmi musí byť podľa jeho slov otvorená. „Zo svojich skúseností viem, že informovanosť o všetkých krokoch, ktoré vykonáva prevádzkovateľ jadrového zariadenia smerom k obyvateľom žijúcim okolo jadrových elektrární, je veľmi dôležitá. Tým, že sme aj v minulosti komunikovali otvorene, získali sme v otázke jadrovej energetiky podporu obyvateľstva,“ poznamenal.

Dôvodom pochopenia významnej časti slovenskej verejnosti pre jadrovú energetiku v energetickom mixe Slovenska je podľa Oberta taktiež vysoký štandard prevádzkovania jadrových elektrární a jadrových zariadení v SR, ako aj „pedantné“ dodržiavanie prevádzkových bezpečnostných predpisov.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.