Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. augusta 2011 Ostatné od Energia.skTASR

Miškov: Vysoké ceny energií sú jednou časovanou bombou

„Keď bude rásť aj cena práce, my sa staneme nekonkurencieschopnými, vzhľadom na vysoké ceny energií, ktoré na Slovensku máme. Toto je časovaná bomba, ktorá dopadne na naše hospodárstvo, ak neurobíme kroky a opatrenia smerujúce k tomu, aby ceny energií na Slovensku klesli,“ uviedol v rozhovore pre TASR Miškov.

 „Prvá vec, ktorú sme už urobili je, že sme vôbec začali otvorene diskutovať o energetike. To sa tu nikdy nerobilo, dôsledkom čoho je napríklad aj to rozhodnutie o fotovoltike, ktoré spôsobilo, že na Slovensku mali investori investujúci do fotovoltiky obrazne povedané Klondike,“ konštatoval.

„My chceme o všetkých týchto veciach diskutovať s tými, ktorých sa to týka – to znamená s energetickým sektorom, ako aj s odberateľmi, s podnikmi atď.,“ zdôraznil.

„Primárnou úlohou, ktorú sme si dali v oblasti energetiky, je navrhnutie spôsobov a nástrojov, ako v strednodobom horizonte dosiahnuť na Slovensku ceny energií, ktoré neznižujú konkurencieschopnosť nášho hospodárstva,“ dodal.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.