Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Miškov: Systémové poplatky by sa pri elektrine mali znížiť o 18 až 20 %

„Dohodli sme sa s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), že tieto usporené peniaze mu poskytneme, ktorý vďaka nim zníži systémové poplatky o 18 až 20 %,“ informoval dnes na brífingu Miškov.

„Toto je veľmi dobrá správa predovšetkým pre podnikateľov a pre firmy, ktoré platia tieto systémové poplatky a o ktorých vieme, že patria k najvyšším v Európe. Ja som veľmi rád, že sa nám podarilo dosiahnuť takúto úsporu a premeniť ju na zníženie systémového poplatku,“ zdôraznil.

„Čo sa týka zníženia koncovej sumy ceny elektriny, tie systémové poplatky pre konečného odberateľa – občana nie sú v takej výške, že by to znamenalo nejaké významne veľké percento. Predpokladáme, že aj tam sa vytvorí priestor do 1 %, o ktoré by bolo možné znížiť cenu elektrickej energie na základe poklesu tohto systémového poplatku,“ spresnil.

„Predpokladám, že ÚRSO v krátkom čase zohľadní túto úsporu dosiahnutú v spoločnosti SEPS pri obstarávaní podporných služieb na rok 2012 a zníži systémové poplatky,“ dodal Miškov.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.