Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Miškov sľúbil samosprávam podporu pri výstavbe ropovodu

S predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rokoval dnes o ropovode Bratislava – Schwechat Pipeline (BSP) minister hospodárstva Juraj Miškov za účasti zástupcov spoločností BSP a Transpetrol, a.s. O projekte výstavby ropovodného prepojenia s Rakúskom má vláda rokovať už v septembri, no trasa ropovodu stále nie je známa. „Už teraz je však potrebné komunikovať a viesť so samosprávami otvorený dialóg. Som presvedčený, že pre projekt BSP nájdeme podporu aj dotknutých miest a obcí. O ktoré pôjde, bude známe až po definitívnom rozhodnutí vlády SR,“ uviedol Miškov. Potrebu kompenzácií príspevkami na riešenie územných plánov, napríklad pre malé obce, zdôraznil na rokovaní predseda ZMOS Jozef Dvonč. Upozornil aj na časovú náročnosť spracovania zmien a doplnkov územných plánov v dotknutých obciach.

Koncom augusta kritizovali ministra aktivisti zo združenia Nie ropovodu cez Žitný ostrov za to, že stále odkladá zverejnenie trasy ropovodu. Hovorkyňa ministerstva hospodárstva Daniela Piršelová uviedla, že rozhodnutie o konečnej trase bude ministerstvo komunikovať s dotknutými mestami a obcami, cez ktorých územia ropovodné prepojenie povedie, po rokovaní vlády v septembri. „Zástupcovia BSP preto prijali pozvanie ZMOS zúčastniť sa na rokovaní Rady ZMOS, ktorá sa uskutoční 20. septembra v Trenčíne. Jej cieľom bude podrobne a komplexne informovať radu a predstaviteľov regionálnych združení o projekte ropovodného prepojenia BSP,“ konštatovala Piršelová. Róbert Nemcsics zo spoločnosti BSP na stretnutí uviedol, že projekt nemôže zlyhávať na otázkach jeho ekologickej bezpečnosti, pretože práve ochrana životného prostredia musí byť a aj je prvoradá, tak pri výbere trasy, ako aj pri spôsobe technického a technologického riešenia celého diela.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.