Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
miskov radicova simon
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
inister hospodárstva SR Juraj Miškov
22. februára 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Miškov: Priestor na znižovanie cien energií tu existuje

Minister hospodárstva Juraj Miškov vidí priestor na znižovanie cien energií. „Myslíme si, že je priestor na zníženie cien energií. Vo vzťahu k Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) budeme deklarovať, aby nastavil regulačnú politiku tak, aby monopoly nemali žiadne neprimerané zisky,“ povedal minister Miškov na utorňajšej tlačovej besede po rokovaní s ministrom pôdohospodárstva Zsoltom Simonom a premiérkou Ivetou Radičovou o cenách potravín.

Podľa Miškova, ministerstvo nebude súhlasiť s predloženou regulačnou politikou na roky 2012 až 2016, ktorú už úrad predložil do pripomienkového konania. „Ministerstvo hospodárstva kladie veľký dôraz na dobrú regulačnú politiku štátu. Nepoviem žiadne tajomstvo, že Slovensko má najvyššie ceny v rámci krajín V4. Takéto niečo je jednoducho nepredstaviteľné, nemôžeme to tolerovať. Nebudeme súhlasiť s takou regulačnou politikou, aby sme mali najvyššie ceny energií,“ dodal Miškov.

Aj podľa premiérky Ivety Radičovej súčasná regulačná politika ako aj návrh budúcej je pre súčasnú vládu neprijateľná. „Plne podporujem ministra hospodárstva. Ten materiál je neprijateľný. Zo zákona neobsahuje čo má obsahovať. Nenájdete tam ani zmienku na základe akých kritérií bude ÚRSO určovať ceny. V podstate len tak, na základe nejakých všeobecných princípoch,“ zdôraznila premiérka, podľa ktorej lepšia regulačná politika by zabránila nárastu cien energií a následne aj cien potravín.

Zdroj: (c) SITA

Foto: SITA/Jozef Jakubčo

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.