Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
miskov - mh sr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Minister hospodárstva Juraj Miškov. Foto: SITA/Diana Černáková
6. marca 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

Miškov podpísal s USA deklaráciu o spolupráci v civilnej jadrovej energetike

Za americkú stranu už deklaráciu minulý týždeň podpísal štátny tajomník Ministerstva obchodu USA Francisco J. Sanchez. Vypracovanie spoločnej politickej deklarácie v tejto oblasti iniciovalo Ministerstvo obchodu USA v úzkej spolupráci s MH SR.

„Dnešným stretnutím a podpísaním spoločného vyhlásenia deklarujeme, že Slovensko je krajina, ktorá podniká reálne kroky v oblasti medzinárodnej spolupráce v jadrovej energetike a jadrového priemyslu,“ uviedol na brífingu po podpísaní dokumentu na pôde rezortu hospodárstva SR Miškov.

„Táto iniciatíva je iba jedným z mnohých krokov smerom k bezpečnému rozvoju civilnej jadrovej energie. Podpora jadrového priemyslu a s ním súvisiacej infraštruktúry, podpora služieb pre jadrovú energetiku, podpora spolupráce v oblasti vzdelávania ľudských zdrojov či vytvorenia platformy pre dialóg na medzinárodnej úrovni o zodpovednosti v jadrovom režime sú základnými témami tejto deklarácie. Toto spoločné vyhlásenie je plne v súlade s energetickou politikou Slovenska a pevne verím, že jeho podpísaním sme vytvorili predpoklad pre ďalšie upevňovanie bilaterálnych vzťahov, pre výmenu skúseností a taktiež priestor pre technologický rozvoj medzi SR a USA,“ zdôraznil.

Miškov zároveň poznamenal, že „jednou z najvyšších priorít SR je zabezpečiť pre svojich občanov bezpečné a spoľahlivé dodávky všetkých foriem energií za prijateľné ceny“. „Neoddeliteľnou súčasťou vyváženého energetického mixu na Slovensku sú aj jadrové elektrárne, ktoré predstavujú stabilný, bezpečný, environmentálne a ekonomicky akceptovateľný zdroj elektrickej energie. MH SR formuluje energetickú politiku, ktorou vytvára priestor pre transparentné prostredie vnútorného trhu s energiou ako v národnom, tak aj v európskom kontexte,“ dodal šéf rezortu hospodárstva.

Zdroj: TASR

Ilustračná snímka: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.