Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Iskra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: istockphoto.com (licencia pre energy online
13. septembra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Miškov: Holjenčík zneužíva situáciu

„Prečo do dnešného dňa nemáme predsedu regulačného úradu? Rozhodne tento stav chcem napraviť tak, aby sme neboli blokovaní. Momentálne je systém postavený tak, že predsedu a podpredsedu regulačného úradu navrhuje Rada pre reguláciu. Pokiaľ ich Rada pre reguláciu nenavrhne, tak je dočasne poverený pán Holjenčík. A pán Holjenčík takýmto spôsobom zneužíva situáciu, ktorá momentálne je. Nemáme predsedu regulačného úradu,“ uviedol dnes po rokovaní vlády SR minister hospodárstva a výstavby Juraj Miškov.

Ministerstvo hospodárstva a výstavby (MHV) SR minulý týždeň avizovalo, že chce od 1. novembra 2010 zmeny v legislatíve, konkrétne zrušenie Rady pre reguláciu. Ak by návrh novely zákona o regulácii prešiel, minister hospodárstva by získal voľnú ruku pri personálnom obsadzovaní postov na regulačnom úrade ÚRSO. Argumentuje úspornými opatreniami a nepotrebnosťou: „Tým, že predseda Rady pre reguláciu vykonával tiež pôsobnosť predsedu ÚRSO, kompetencie Rady pre reguláciu a ÚRSO sa vzájomne prelínali a spolusúčinnosť týchto orgánov bola iba fiktívna,“ píše sa v dôvodovej správe.

Zmeny v rámci regulačnej sústavy sa stali už súčasťou programových téz formujúcej sa koalície krátko po júnových parlamentných voľbách. Neskôr sa objavili aj v Programovom vyhlásení vlády. Minister Juraj Miškov sa opakovane, medzi iným i v rozhovore pre portál energia, vyjadril za nezávislé a odborné fungovanie ÚRSO. Naposledy záujem na efektívnom fungovaní regulátora vyjadrila premiérka Iveta Radičová.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.