Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platenie energie pomoc ceny elektrina
Foto: ilustračné, GettyImages
8. decembra 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

MIRRI pomôže zraniteľným domácnostiam s kompenzáciou zvýšených nákladov za energie

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pomôže prostredníctvom najnovšej výzvy z Integrovaného regionálneho programu zraniteľným domácnostiam s kompenzáciou zvýšených nákladov za energie.

Výzva je v celkovej výške 11,5 milióna eur. Domácnosti pritom nemusia o nič žiadať, všetko za ne vyrieši rezort hospodárstva, ktorý je prijímateľom dotácie.

V praxi to znamená, že kompenzácie budú realizované formou úhrady časti fakturovaných nákladov priamo dodávateľom energií. „Pred voľbami sme sľúbili, že nedovolíme, aby ľuďom narástli ceny energií. Aj tento sľub sme dodržali. Touto finančnou pomocou im pomôžeme uniesť zvýšené životné náklady,“ uviedol minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.