Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
miroslav kulla - rwe gas
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Miroslav Kulla (RWE Gas Slovensko) na tlačovej konferencii v Bratislave
29. mája 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Miroslav Kulla: Obmedzenie podomového predaja by utlmilo trh

Okrem nového návrhu zákonov o energetike a regulácii sa vláda hodlá prehodnotiť predaj energií domácnostiam formou podomového predaja, vyhlásil v piatok (25.5.)  na tlačovej konferencii Miroslav Kulla z RWE Gas Slovensko. Doplnil, že pred prijímaním legislatívy verí na širšiu diskusiu k o tejto téme. Liberalizácia by podľa neho mala zákazníkovi zabezpečiť možnosť výberu, čím sa podporí kvalitná hospodárska súťaž a spotrebiteľ získa nižšie ceny.

Obmedzenie podomového predaja by poškodilo najmä alternatívnych hráčov na trhu. „V prípade dvoch – troch alternatívnych dodávateľov je podomový predaj jediným spôsobom predaja,“ uviedol Kulla. Pri zmene dodávateľa podľa neho aj naďalej zostáva dominantným osobný kontakt so zákazníkom. Výnimku tvoria len etablovaní hráči na energetickom trhu.

„Dnes možno 70 % zmien dodávateľa alebo vôbec kontrahovania odberateľov prebieha prostredníctvom podomového predaja,“ zdôraznil Kulla. Predaj výhradne formou kamenných obchodov ide podľa Kullu proti samotnému zákazníkovi, keďže je ekonomicky nerentabilný a zvyšuje tak ceny.

Kulla považuje určitú formu regulácie za dôležitú, musí sa však nastaviť tak, aby neprišlo k obmedzeniu hospodárskej súťaže a spotrebiteľ bol dostatočne chránený. „Napríklad to môže byť dlhšia lehota na odstúpenie od zmluvy bez poplatku. Tá jednoducho zabezpečí, že zákazník, napriek možno zlému rozhodnutiu, má dostatočnú možnosť, aby skorigoval svoje rozhodnutie,“ uzavrel Miroslav Kulla.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.