Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: ilustračné, GettyImages
2. decembra 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva zrušilo výzvu na modernizáciu a transformáciu bioplynových staníc

Ministerstvo hospodárstva SR zrušilo výzvu z plánu obnovy na modernizáciu a transformáciu bioplynových staníc. Dôvodom je nemožnosť poskytnutia vyčlenených finančných prostriedkov pre pretrvávajúcu aktualizáciu plánu obnovy.

Pôvodná výzva bola zameraná na modernizáciu existujúcich bioplynových staníc vyrábajúcich elektrinu z bioplynu a zároveň na transformáciu bioplynových staníc na biometánové. Vyčlenených bolo 20 mil. eur.

Ministerstvo zároveň informuje žiadateľov, že v najbližších dňoch zverejní výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti zameranú na podporu modernizácie existujúcich zariadení na výrobu elektriny z OZE – bioplynové stanice, v rámci ktorej budú oprávnenými projektami projekty zamerané na modernizáciu existujúcich bioplynových staníc s nezmenenou alokáciou pre tento typ projektov vo výške 10 mil. eur,“ upozorňuje prípadných záujemcov rezort.

Vyhlásenie výzvy, ktorá bude zahŕňať aj podporu projektov zameraných na transformáciu existujúcich bioplynových staníc na biometánové stanice, je podľa ministerstva podmienené schválením aktualizácie plánu obnovy a súvisiacich dokumentov zo strany Európskej komisie.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.