Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Burza v Španielsku (c) SITA/AP Photo/Manu Fernandez
20. júna 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva: Výstavba OZE by sa mohla regulovať aukciami

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 30. 5. 2011

Nová regulačná politika si kladie pomerne ambiciózne ciele, medzi nimi predovšetkým doteraz najdlhšie 5-ročné trvanie, vyhlásil počas Jarnej konferencie SPX Tomáš Šipoš zo spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE). (viac informácií)

Na trhu s elektrickou energiou a zemným plynom už existuje konkurencia, prehnaná cenová regulácia je preto zbytočná, myslia si alternatívni dodávatelia. Na okraj novej regulačnej politiky pre obdobie 2012 – 2016 dopĺňajú, že na trhu stále existuje niekoľko problémov, ktoré treba odstrániť. (viac informácií)

Na trh dodávok elektrickej energie pre domácnosti vstupuje ďalšia firma: SE Predaj, ktorá je dcérskou firmou spoločnosti Slovenské elektrárne. (viac informácií)

Utorok – 31. 5. 2011

Teplárom sa nepozdáva v novej regulačnej politike, že aj naďalej budú musieť predkladať jednu spoločnú cenu tepla. Teplárne by privítali postupnú dereguláciu cien tepla. (viac informácií)

Predstavitelia národných regulačných úradov, prevádzkovateľov prenosových sústav a inštitúcií zodpovedných za organizovanie trhov s elektrinou v ČR, na Slovensku a v Maďarsku podpísali memorandum o spolupráci pri vytváraní integrovaného jednotného európskeho trhu s elektrinou. (viac informácií)

Nabíjacia stanica pred budovou rezortu hospodárstva je prvou verejnou a celkovo druhou na území Bratislavy. Záujemcovia o túto energiu môžu palivo čerpať do konca roka 2011 úplne zadarmo. (viac informácií)

Streda – 1.6. 2011

Proces výstavby verejnej nabíjacej stanice pre elektromobil je časovo nenáročný a dokáže sa zvládnuť za jeden deň. Oveľa zdĺhavejšie je však stavebné konanie, ktoré výstavbe predchádza. Dobíjacie stanice sú pre stavebné úrady zatiaľ neznámy pojem. (viac informácií)

Minister hospodárstva Juraj Miškov dnes prišiel na rokovanie vlády malým elektromobilom. Šéf rezortu hospodárstva si myslí, že práve jeho ministerstvo má byť v tejto oblasti vzorom. (viac informácií)

Fotovoltaické panely umožnili monitorovať Tatry. Zoológovia ako aj široká verejnosť mohli dva mesiace sledovať online prenos z hniezda orla skalného a sokola sťahovavého. Kamera sa nevybila vďaka fotovoltaickým článkom, ktoré Tatranskému národnému parku (TANAP) dodali Slovenské elektrárne. (viac informácií)

Výstavba slnečných a veterných elektrární na Slovensku by mohla byť v budúcnosti regulovaná pomocou takzvanej reverznej aukcie. V stredu sa na tom zhodol vládny kabinet, ktorý schválil analýzu Ministerstva hospodárstva SR (MH) o budúcom systéme podpory obnoviteľných zdrojov. (viac informácií)

Štvrtok – 2.6. 2011

Minister hospodárstva Juraj Miškov stiahol z rokovania parlamentu novelu zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Šéfom regulačného úradu bude minimálne do jesene Jozef Holjenčík. (viac informácií)

Možné zdražovanie plynu pre domácnosti sa odkladá. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR totiž prerušil cenové konanie. Dôvodom je neúplnosť podaných návrhov zo strany SPP. (viac informácií)

Piatok – 3.6. 2011

Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a.s. (SSE) dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške 73,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 74,5 %. (viac informácií)

Na dostavbe tretieho a štvrtého bloku Atómových elektrární Mochovce (EMO) sa zúčastní aj nemecký Inštitút bezpečnostnej technológie. Institut für Sicherheitstechnologie zabezpečí pre Slovenské elektrárne, a.s. (SE), ktoré realizujú dostavbu Mochoviec, overenie kvality bezpečnostných systémov. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.