Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bio gas plant in a corn field
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
18. augusta 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu na modernizáciu a transformáciu bioplynových staníc

Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo ďalšiu výzvu z Plánu obnovy a odolnosti SR v oblasti zelenej ekonomiky. Zameriava sa na modernizáciu existujúcich bioplynových staníc alebo ich transformáciu na biometánové.

Z prostriedkov Európskej únie je na výzvu vyčlenených viac ako 26,3 mil. eur, maximálna výška príspevku na jeden projekt je 1 mil., respektíve 1,5 mil. eur v závislosti od typu projektu. Ako ďalej informuje rezort hospodárstva, žiadosti je možné podávať do 31. októbra 2023.

Cieľom výzvy je zabezpečiť produkciu elektriny z obnoviteľných zdrojov. Zároveň sa vyšším využívaním biometánu podporí zvyšovanie energetickej bezpečnosti Slovenska z domácich zdrojov ako náhrada zemného plynu,“ konštatuje ministerstvo.

Záujemcovia o tento typ podpory môžu svoje projekty realizovať v rámci celého Slovenska, ak budú úspešní, môžu získať nenávratnú dotáciu vo výške 45 % z celkových oprávnených výdavkov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.