Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ministerstvo hospodárstva euro peniaze podpora energie ceny peniaze
Foto: ilustračné, GettyImages
28. júna 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva už v rámci kompenzácií vysokých cien energií vyplatil vyše 118 mil. eur

Ministerstvo hospodárstva SR vyplatilo k začiatku tohto týždňa viac ako 102-tisíc žiadostí o kompenzácie vysokých cien energií v celkovej výške presahujúcej 118 mil. eur.

Z tohto počtu predstavujú vybrané subjekty verejnej správy a cirkevné organizácie 36 008 žiadostí vo výške 14 mil. eur. Ako ďalej informuje rezort, celkovo eviduje 117-tisíc prijatých žiadostí o tzv. energokompenzácie vo výške takmer 154 mil. eur.

Ministerstvo zároveň pripomína, že spustenú výzvu pre pokrytie dodatočných nákladov v súvislosti s vysokými cenami energií pre všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť predĺžilo až do 30. septembra tohto roku.

Zároveň predĺžilo aj lehotu na predkladanie žiadostí o tzv. energokompenzácie, a to až do 30. novembra 2023. Žiadosti o kompenzácie môžu subjekty zasielať jednotlivo alebo súhrnne za viac mesiacov.

Výzva pre vybrané subjekty verejnej správy, cirkevné organizácie a náboženské spoločnosti trvá do konca decembra 2023, pričom oprávnené subjekty môžu podávať žiadosti až do konca februára 2024.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.