Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil - energia.sk
Ilustračná snímka
4. marca 2020 ElektromobilitaElektromobily od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva už schválilo 106 žiadostí o dotáciu na ekologické autá

„Schválených bolo zatiaľ 106 žiadostí v celkovej výške 824 tis. eur,“ doplnil ďalej pre agentúru SITA rezort hospodárstva. Schválení žiadatelia už zároveň dostali návrh zmluvy, ktorý majú po vyplnení predložiť späť na ministerstvo hospodárstva. Kontrola žiadostí pritom stále pokračuje.

„Sme v procese posudzovania a postupne zasielame žiadosti na rezort hospodárstva,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič. SIEA je vykonávateľom výzvy.

On-line registrácia na stránke www.chcemelektromobil.sk bola spustená ešte 16. decembra minulého roka. Celá šesťmiliónová suma vyčlenená na podporu bola rezervovaná v priebehu 3 minút a 41 sekúnd. Záujemcovia si rezervovali dotáciu na 786 ekologických áut prostredníctvom 668 žiadostí.

V prijatom poradí sa všetky registrácie preverujú a v prípade, že je niekto vylúčený, alebo mu nebude priznaná dotácia, bude nahradený zo zoznamu žiadateľov podľa poradia zo zásobníka. V súlade s legislatívou a podmienkami výzvy budú všetky zmluvy zverejnené v Centrálnom registri zmlúv.

Úspešní žiadatelia budú mať 12 mesiacov od podpísania zmluvy na to, aby si kúpili auto a potom im štát dotáciu refunduje.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.