Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Od budúceho pondelka môžu domácnosti znova získať podporu na tepelné čerpadlo a kotol na biomasu
Foto: ilustračné, GettyImages
18. októbra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva pripravil výzvu pre kompenzácie energeticky náročným podnikom

Ministerstvo hospodárstva SR pripravilo výzvu na predkladanie žiadostí na poskytnutie kompenzácie za tarifu za prevádzkovanie systému oprávneným energeticky náročným podnikom.

Ako informuje rezort, cieľom je zníženie nákladov pre energeticky náročné podniky z dôvodu vysokých platieb za cenu elektrickej energie. Realizácia výzvy je podmienená pridelením finančných prostriedkov z Ministerstva financií SR, nevyhnutné je schválenie novely zákona o štátnom rozpočte na rok 2022 v parlamente.

Predstavitelia podnikov by mali rovnako vyzvať poslancov NR SR, aby svojím hlasovaním vytvorili podmienky, aby mechanizmy a pomoci pripravované rezortom hospodárstva či vládou, mohli byť naozaj poskytnuté na záchranu a pomoc našim podnikom postihnutým energetickou krízou a neúnosnými vysokými cenami energií,“ uviedol minister hospodárstva Karel Hirman.

Predmetom kompenzácie bude poskytovanie štátnej pomoci z prostriedkov štátneho rozpočtu pre elektroenergeticky náročné podniky.

Štátna pomoc sa poskytne vo forme vratiek, pôjde o vrátenie časti poplatkov súvisiacich s financovaním podpory výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov podľa zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vyhlášky ministerstva, ktorou sa ustanovuje zoznam oprávnených priemyselných odvetví, rozsah a štruktúra správy a spôsob poskytovania kompenzácie podnikateľom.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.