Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva novelizuje vyhlášku k OZE

Hlavným dôvodom novely je úprava spôsobu výpočtu podielu energie z OZE v doprave na účely vykazovania národných cieľov pre Európsku komisiu. Najdôležitejšia zmena sa týka započítania energetického obsahu elektriny z OZE spotrebovanej elektrifikovanou železničnou dopravou a cestnými vozidlami na elektrický pohon na účely plnenia národného cieľa.

V prípade elektriny spotrebovanej železničnou dopravou sa započíta 2,5-násobok a v prípade cestných vozidiel na elektrický pohon sa započíta 5-násobne. Príspevok biopalív vyrobených z použitého kuchynského oleja, živočíšnych tukov a pokročilých biopalív sa započíta dvojnásobne.

V súlade s ustanoveniami európskej smernice v 2015/1513 sa tiež obmedzuje príspevok, ktorý je možné započítať do národného cieľa, z biopalív prvej generácie vyrobených z plodín bohatých na škrob, z olejnín a plodín, ktoré sa pestujú ako hlavné plodiny najmä na energetické účely na poľnohospodárskej pôde na 7 %.

Pripomienkovanie zmien potrvá do 6. júla. Účinnosť nového znenia vyhlášky ministerstvo navrhlo 1. augusta  2017.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.