Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, elektrina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. októbra 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Ministerstvo financií chce zjednodušiť proces registrácie pre oprávnených spotrebiteľov energií

Má sa zrušiť povinnosť preukazovať sa povoleniami a osvedčeniami o registrácii. Novela zákona má tiež zaviesť osobitné ustanovenia pre skvapalnený zemný plyn (LNG).

V nadväznosti na uzatvorenie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických sa má do zákona zaviesť oslobodenie pre osoby oprávnené podľa tejto dohody.

„Legislatívne úpravy sú zamerané najmä na znižovanie administratívnej záťaže a zjednodušenie procesu registrácie, aby každá osoba mala len jedno registračné číslo, prioritne, aby bola registrovaná ako platiteľ dane,“ uviedlo ministerstvo financií.

Mení sa niečo aj pre vás? Zmenu pocítia tie osoby, ktoré sú alebo chcú byť platiteľom dane a zároveň chcú vykonávať činnosti oslobodené od dane.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.