Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Minister životného prostredia si ropovod cez Žitný ostrov nevie predstaviť

Envirorezort v tejto súvislosti poukazuje na zmeny vo vodnom zákone. Podľa novej legislatívy sú produktovody, a teda aj ropovody v chránených vodohospodárskych oblastiach, ako je Žitný ostrov, vylúčené.

Pôvodná trasa ropovodu, ktorý má prepojiť ropovod Družba s rakúskou rafinériou Schwechat, mala na Slovensku prechádzať územím chránenej vodohospodárskej oblasti Žitného ostrova. V roku 2005 však bola na základe výsledkov posudzovania vplyvov na životné prostredie zamietnutá.

Odvtedy sa hľadá alternatívne trasovanie, variant cez Žitný ostrov však vylúčila až bývalá vláda Ivety Radičovej. V hre bolo napríklad vedenie tzv. mestským koridorom, priamo cez Bratislavu, čo mesto odmieta alebo tzv. karpatským koridorom cez Malé Karpaty, Záhorie a rieku Morava.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.