Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
euro rolka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Public Domain Photos (licencia Creative Commons)
12. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Minister hospodárstva nechce zasahovať do tvorby cien. Budú rásť

Vplyv štátu na cenotvorbu

Úlohou regulátora energetického trhu má byť dohliadanie na to, aby monopoly nezvyšovali ceny energií neúmerným spôsobom, vyhlásil v rozhovore pre portál energia Juraj Miškov, minister hospodárstva a výstavby SR. „Nemôžeme si však nahovárať, že ceny pôjdu niekedy dole. Tie budú vždy rásť, ekonomicky je to skrátka tak. Ide však o to, aby rástli primerane a zodpovedali reálnemu nárastu ekonomiky ako takej,“ doplnil.

„Nechceme, aby dochádzalo k podobným deformáciám, ako za ostatné štyri roky. [..] Robert Fico presvedčil celé Slovensko, že on vie udržať cenu plynu. Pritom všetci [..] vedia, že ceny plynu sa udržať nedajú,“ vyhlásil minister.

Miškov chce v nasledujúcich štyroch rokoch na Ministerstve hospodárstva „odpolitizovať celý proces tvorby ceny a oslobodiť trh od vplyvu štátu“. Súčasne však bude požadovať, aby „neboli poškodzované záujmy štátu, teda občanov, ktorí sú ako celok majoritným akcionárom energetických firiem“.

Úplné znenie rozhovoru s ministrom Miškovom si môžete prečítať na tejto linke.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.