Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2016 Jadrová energia od Energia.skSITA

Mimovládky: EÚ ukrýva jadrového „kostlivca v skrini”

Mimovládne organizácie eurokomisárovi na konferencii SET Plan – CEEC 2016, ktorá sa koná v Bratislave, odovzdali otvorený list a symbolického kostlivca.

Podľa Dany Marekovej, kampanierky Bankwatch a Človeka v ohrození, Maroš Šefčovič aj na paneli hovoril o potrebe zahrnúť verejnosť  do rozhodovania o záležitostiach energetickej únie: „Pán viceprezident nám pri preberaní listu a darčeku v podobe kostlivca sľúbil, že otázky účasti verejnosti na jadrovom rozhodovaní preberieme podrobnejšie na stretnutí v Bruseli.“

Otvorený list upozorňuje, že Európa na Ukrajine finančne podporuje predlžovanie životnosti jadrových reaktorov zo sovietskej éry bez implementácie všetkých bezpečnostných opatrení a bez dostatočnej účasti verejnosti, čím porušuje medzinárodné dohovory. „Podpora EÚ ukrajinskému jadru je zlým príkladom pre zvyšok Európy. Je čas zmeniť trend a zahrnúť verejnosť do rozhodovania o našej energetickej budúcnosti,“ uzatvára Mareková. 

© energia.sk, Foto: CEE Bankwatch Network

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.