Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Mimoriadne valné zhromaždenie SSE schválilo personálne zmeny vo firme

„Zmeny nastali aj v dozornej rade SSE. Jej novým podpredsedom sa stal Marek Spurný,“ informoval vedúci odboru internej a externej komunikácie SSE Michal Fúrik. Personálne zmeny odsúhlasili akcionári, čiže Fond národného majetku (FNM) SR a český Energetický a průmyslový holding (EPH), ktorý je novým majiteľom 49-% podielu v spoločnosti.

Transakcia, ktorou prešiel menšinový podiel v spoločnosti z predchádzajúceho majiteľa francúzskej firmy Electricité de France (EDF) na EPH, sa uzavrela v stredu 27. novembra. Holding vlastnený Petrom Kellnerom, Danielom Křetínským a J&T na základe nej získal 49-% podiel v SSE za cenu približne 400 miliónov eur.

Zároveň predstavenstvo SSE ako jediný akcionár spoločnosti Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D), ktorý súčasne vykonáva právomoc valného zhromaždenia spoločnosti, schválilo personálne zmeny v predstavenstve aj v dozornej rade SSE-D. „Novým predsedom predstavenstva SSE-D sa stal František Čupr,“ informoval Fúrik. Súčasne nové obsadenie predstavenstva doplnili Róbert Ševela a Petr Kozojed. Na pozíciu podpredsedu dozornej rady SSE–D bol zvolený Tomáš David.

EPH v súčasnosti vlastní aj 49 % Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), tento podiel holding kúpil tiež od zahraničných spoluvlastníkov. Zvyšok rovnako ako v prípade SSE vlastní štát.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.