Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Mimoriadne júlové odpočty stavu plynomerov

BRATISLAVA 11. júla – V súvislosti s vydaným cenníkom za dodávku zemného plynu pre domácnosti od 20. júla 2011, Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) oznamuje, že sa uskutočnia mimoriadne odpočty stavu plynomerov v tejto odberateľskej kategórii. Mimoriadne odpočty pre SPP zabezpečí SPP – distribúcia, a.s.

Prevádzkovateľ distribučnej siete, spoločnosť SPP – distribúcia, a.s. zabezpečí mimoriadne odpočty k 19. júlu 2011 na základe údajov o spotrebe zemného plynu z predchádzajúceho obdobia. Spotreba zemného plynu bude vypočítaná podľa typových diagramov dodávky pre každého odberateľa individuálne na základe platnej metodiky schválenej Úradom pre reguláciu sieťových odvetví a v súlade s Prevádzkovým poriadkom SPP – distribúcia, a.s.

Zákazníci SPP majú pre účely tohto mimoriadneho odpočtu tiež možnosť nahlásiť stav plynomeru v termíne od 20. júla 2011 až 27. júla 2011 na Zákaznícku linku SPP 0850-111-363, počas pracovných dní od 7 do 20 h, prípadne na e-mailovú adresu: zakaznickalinka@spp.sk.

Mesačné preddavky zohľadňujúce nové cenníkové ceny sa pre zákazníkov SPP automaticky budú meniť až po vystavení vyúčtovacej faktúry za riadne vyúčtovacie obdobie.

Odberatelia zemného plynu sa budú aj naďalej stretávať s externými odpočtármi firmy Index Nosluš, s.r.o. pri výkone cyklických odpočtov, ktoré táto externá firma realizuje pre spoločnosť SPP – distribúcia, a.s.

Ceny za dodávku zemného plynu pre domácnosti od 20. júla 2011 do 31. decembra 2011

Tarifa: D1 (Varíme) tarifa vhodná pre ročnú spotrebu od 0 kWh do 2.110 kWh vrátane (približne od 0 m3 do 200 m3)

 • Fixná mesačná sadzba bez DPH (Eur/mesiac): 1,76
 • Fixná mesačná sadzba s DPH (Eur/mesiac): 2,11
 • Sadzba za odobratý plyn bez DPH (Eur/kWh): 0,0537
 • Sadzba za odobratý plyn s DPH (Eur/kWh): 0,0644

Tarifa: D2 (Ohrievame) tarifa vhodná pre ročnú spotrebu nad 2.110 kWh do 17.935 kWh vrátane (približne od 200 m3 do 1.700 m3)

 • Fixná mesačná sadzba bez DPH (Eur/mesiac): 4,15
 • Fixná mesačná sadzba s DPH (Eur/mesiac): 4,98
 • Sadzba za odobratý plyn bez DPH (Eur/kWh): 0,0400
 • Sadzba za odobratý plyn s DPH (Eur/kWh): 0,0480

Tarifa: D3 (Kúrime) tarifa vhodná pre ročnú spotrebu nad 17.935 kWh do 68.575 kWh vrátane (približne od 1.700 m3 do 6.500 m3 )

 • Fixná mesačná sadzba bez DPH (Eur/mesiac): 6,46
 • Fixná mesačná sadzba s DPH (Eur/mesiac): 7,75
 • Sadzba za odobratý plyn bez DPH (Eur/kWh): 0,0384
 • Sadzba za odobratý plyn s DPH (Eur/kWh): 0,0461

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (http://www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49%), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

SPP – distribúcia, a.s. (http://www.spp-distribucia.sk) začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100 % dcérska spoločnosť SPP (Slovenský plynárenský priemysel, a.s.). Spoločnosť zabezpečuje distribúciu zemného plynu pre približne 1,5 milióna odberateľov na Slovensku. SPP – distribúcia, a.s. zabezpečuje dva druhy odpočtov pre domácnosti a maloodberateľov – cyklické odpočty a mimoriadne odpočty stavu plynomerov. Cyklické odpočty sa vykonávajú v súvislosti s ročnou fakturáciou spotreby zemného plynu počas celého roka. Každý mesiac je odčítavaný stav plynomeru a fakturovaný odber zemného plynu len jednej časti zákazníkov, v rámci celého Slovenska sú odberatelia zaradení do 12 cyklov. Mimoriadne odpočty sa realizujú v súvislosti s plánovanými zmenami (nový cenník za dodávku zemného plynu pre domácnosti a maloodberateľov, zmena v legislatíve) v krátkom časovom horizonte.

Zdroj: Slovenský plynárenský priemysel (SPP)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.