Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Michalovce investujú do opravy teplovodov takmer 250.000 eur

Stavebné práce realizujú tri firmy, ktoré boli vybrané na základe najnižšej ceny v rámci verejného obstarávania. „Opravy na sídlisku Východ realizuje firma Slovakstav, spol. s r.o., Michalovce s nákladom 42.909 eur, trasu Juh 1 spoločnosť Energobyt, s.r.o., Humenné v objeme 33.230 eur a najdlhšiu časť Juh 2 realizuje Firma Piatko, s.r.o., Závadka v celkovej sume 171.909 eur,“ informovala TASR hovorkyňa radnice Iveta Palečková. Rekonštrukčné práce sa začali realizovať v júli. „Potrubia musia byť uložené a odtlakované do konca augusta tak, aby boli plne funkčné, terénne úpravy do konca septembra,“ poznamenala.

Stavebne najnáročnejšia bola podľa slov hovorkyne druhá etapa sídliska Juh. „Je tu veľké množstvo prepichov a podvrtávok pod komunikáciami. Časť trasy vedie aj pod chodníkom. Keďže bol už v zlom stave, volili sme ju tak, aby sa po ukončení rekonštrukcie teplovodov opravil aj chodník,“ uviedla Palečková s tým, že iná možnosť nebola, nakoľko zelenou plochou pred blokmi vedie množstvo slaboprúdových rozvodov, ktorých preloženie by bolo finančne náročné.

Dodávateľom tepla v Michalovciach je spoločnosť Domspráv. Energetické zariadenia mesta má v prenájme od roku 1996. Nájomný vzťah mal byť s firmou ukončený ešte vlani v decembri. Michalovská samospráva však spoločnosti predĺžila zmluvu o prenájme do konca tohto roka z dôvodu neukončeného procesu verejného obstarávania na uzatvorenie novej zmluvy.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.