Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

MHV SR: Výstavbu nového ropovodu cez Žitný ostrov vláda SR neumožní

„Pripomíname, že v súlade s programovým vyhlásením vlády bude pri budovaní energetickej infraštruktúry vláda SR dôsledne dbať na ochranu životného prostredia a zdrojov pitnej vody, ako aj na plnenie prísnych bezpečnostných pokynov a environmentálnych aspektov,“ spresnil.

„Alternatívou preto môže byť len trasa v súlade s programovým vyhlásením vlády. Voľba konkrétneho riešenia prepojenia musí byť zároveň výsledkom konsenzu oboch strán, teda slovenskej aj rakúskej. Riešenie musí byť zároveň aj v súlade s legislatívnym rámcom oboch krajín,“ dodal Bošjak.

Zodpovednosť za rozhodnutie ohľadom ropovodu cez Žitný ostrov je podľa šéfa MPŽPRR SR Zsolta Simona (Most-Híd) na ministrovi hospodárstva, pretože „jeho predchodca za vlády Roberta Fica podpísal s rakúskou stranou memorandum, ktorým sa zaviazal, že SR bude participovať na výstavbe ropovodu“.

„On sa bude podľa mojej mienky musieť bezpodmienečne vyrovnať s tým, či sa tento ropovod môže postaviť. My nehovoríme, že ropovod nemôže byť, ale nemôže byť cez Žitný ostrov,“ uviedol Simon po dnešnom stretnutí so zástupcami občianskeho združenia, ktorí Simonovi odovzdali petíciu proti výstavbe ropovodu s 50.000 podpismi občanov.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.