Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peter Žiga 15-2-2017- energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Peter Žiga. Foto: energia.sk
18. septembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

MHSR sa sťahuje do areálu štátneho SPP

Ministerstvo hospodárstva (MH SR) mení po viac než štvrťstoročí svoju adresu. Sťahovanie do priestorov Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) sa týka približne 375 zamestnancov a potrvá do konca septembra. Podľa ministerstva poskytne nové sídlo lepší štandard pre zabezpečenie režimových pracovísk, ktoré si vyžadujú stupeň utajenia.

„SPP patrí štátu a za prenájom zaplatíme v konečnom dôsledku menej, ako sú náklady na obsluhu doterajšej budovy plnej azbestu, ktorá je žalostnom stave, desaťročia sa do nej neinvestovalo, v zime do nej fúkalo a v lete bolo horúco. Bola to aj zlá vizitka, lebo práve rezort hospodárstva je nositeľom témy energetickej efektívnosti a hospodárnosti,“ povedal minister Peter Žiga.

Doterajšia budova ministerstva na Mierovej ulici má skoro 45 rokov, odvtedy sa do nej investovalo len pri opravách havarijných stavov. Celkovo je v zlom stave, vrátane nevyhovujúcej elektroinštalácie a obsahuje ešte stále azbestové časti. Jej prevádzka je drahá a nehospodárna, nespĺňa tepelnoizolačné nároky.

Rezort budovu svojho starého sídla neplánuje predávať. Pripravuje jej rekonštrukciu, ktorá by sa po riadnom verejnom obstarávaní mala začať počas budúceho roka. Konkrétnu sumu určí verejné obstarávanie.

„Po rekonštrukcii doterajšej budovy MH SR, z ktorej by sme chceli urobiť modernú, energeticky efektívnu, možno pasívnu stavbu, by sa do nej presťahovali naše rezortné organizácie, z ktorých niektoré sú v komerčnom prenájme. Tým sa po rekonštrukcii ušetria prostriedky štátneho rozpočtu,“  zdôraznil minister.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.