Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

MHSR: Miškov odcestuje v utorok do Moskvy, rokovať bude aj o energetike

„Cieľom je príprava marcového 15. zasadnutia medzivládnej komisie pre ekonomickú a vedecko-technickú spoluprácu medzi Ruskou federáciou (RF) a Slovenskom v Bratislave,“ informovalo dnes komunikačné oddelenie MH SR.

„Na stretnutie bol oficiálne pozvaný ministrom energetiky RF Sergejom Ivanovičom Šmatkom. Spolupredsedovia medzivládnej komisie okrem iného posúdia stav a perspektívy rozvoja obchodno-ekonomickej spolupráce Ruska a Slovenska.“

Ruská federácia je podľa rezortu hospodárstva SR pre Slovensko v oblasti energetických zdrojov strategickým partnerom. Na druhej strane je ruský trh významným miestom pre slovenský export tovarov a služieb. Navyše Slovensko má pozíciu strategicky významnej tranzitnej krajiny dodávok energonosičov pre potreby EÚ.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.