Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. januára 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

MH SR: Do konca februára by mali prejsť prepravné aktíva z SPP na Eustream

Kabinet tak bude opäť rokovať o prevode prepravných aktív z SPP na Eustream. „Vlastníctvo aktív potrebných pre prepravu plynu, vrátane prepravnej siete, predstavuje základnú a nevyhnutnú podmienku preukazovania nezávislosti prevádzkovateľa prepravnej siete. Táto podmienka bude splnená až po realizácii prechodu prepravných aktív, vrátane prepravnej siete, zo spoločnosti SPP na spoločnosť Eustream,“ vysvetľuje v dokumente rezort hospodárstva.

Podľa zákona o regulácii v sieťových odvetviach je Eustream povinný podať návrh na začatie konania o certifikácii najneskôr do 28. februára tohto roka. „K tomuto dátumu by mal byť proces nepeňažného vkladu časti podniku SPP do spoločnosti Eustream ukončený,“ upozorňuje MH SR.

Ministerstvo zároveň zdôrazňuje, že tento proces zabezpečuje zmenená akcionárska zmluva v SPP zo 14. decembra minulého roka. „Na nakladanie s aktívami prepravnej siete, presahujúce stanovenú finančnú hodnotu, sa v zmysle zmenenej a preformulovanej akcionárskej zmluvy zo 14. decembra 2012 vyžaduje schválenie valným zhromaždením SPP,“ informuje rezort. Potrebné je tiež, aby právny úkon urobili všetci členovia predstavenstva Eustreamu, vrátane nominantov štátu.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.