Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ucebna skola energetika odborna skola trnava
Foto: ilustračné, GettyImages
2. januára 2024 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

MH Teplárenský holding spúšťa 2. ročník programu spolupráce so školami

MH Teplárenský holding (MHTH) spúšťa druhý ročník programu spolupráce so základnými, strednými aj vysokými školami. Zámerom programu „Skúsenosť vs. Mladosť“ je poskytnúť mladým ľuďom možnosť pracovať na zaujímavých zadaniach a hravou formou im ukázať, čo vlastne znamená práca vo výrobnom odvetví. Základné a stredné školy sa môžu do programu prihlásiť do 11. februára 2024 a súťažiť tak o zaujímavé ceny.

Vlani sa do vzdelávacích súťaží, ktoré sú nosnou časťou programu, zapojilo 14 základných a 10 stredných škôl z celého Slovenska, čo predstavuje asi 70 žiakov a 40 študentov. Za ich projekty, ktoré sa dostali do finále, hlasovalo približne 8 800 ľudí vo verejnom hlasovaní, ako aj zamestnancov MHTH.

Záujem o technické smery

Program „Skúsenosť vs. Mladosť“ vznikol s cieľom prebudiť a prehĺbiť v mladých ľuďoch záujem o štúdium technických smerov, o energetiku a zároveň upriamiť pozornosť na to, aký dopad má konanie každého z nás na našu planétu.

Preto sme v tomto ročníku zvolili pre základné školy tému: „Ako sa teplo dostáva k nám domov a ako by to mohlo byť v roku 2050?“ a pre stredné školy „Teplo a odpad – neprepáľme si budúcnosť“. Chceme zapojených žiakov a študentov podporiť v ich štúdiu, zvedavosti, kreativite, ponúknuť im priestor prísť s vlastnými nápadmi a ukázať im, ako môžu získané vedomosti zúročiť v praxi,“ uviedla riaditeľka pre ľudské zdroje MHTH Dana Miňová.

Prezentácia projektov

Študenti základných škôl majú odovzdať projekty do 15. apríla a študenti stredných škôl do 30. apríla. Úspešné tímy budú prezentovať svoje projekty na online stretnutiach koncom apríla 2024.

Novinkou tohto ročníka je aj komunikačný partner projektu, Junior Achievement Slovensko, čo je vzdelávacia organizácia, ktorá pomôže so šírením povedomia o súťaži medzi učiteľmi základných a stredných škôl.

Program „Skúsenosť vs. Mladosť“ tvoria nielen vzdelávacie súťaže, ale aj organizácia prednášok, exkurzii, ponuka praxí pre stredné a vysoké školy, spolupráca a pomoc pri diplomových prácach a mentoring. V školskom roku 2022/2023 sa týchto aktivít zúčastnilo 31 študentov. Novinkou tohto roka je aj ročný rotačný trainee program.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.