Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

MH SR: V súčasnosti nezaznamenávame žiadne krátenie dodávok ruského plynu

„Túto informáciu by sme museli dostať z ruskej strany, zatiaľ takú informáciu nemáme. Na dennej báze však monitorujeme, či už je to tlak v potrubí, alebo sú to dodávky plynu. Dodávky sú zatiaľ 100-%,“ spresnila.

Pripomenula zároveň, že je potrebné rozlišovať dve dodávky plynu, a to jednak dodávky plynu pre potreby Ukrajiny z Ruskej federácie, ktoré boli zastavené, a jednak dodávky plynu pre tranzit do Európy. „Čo sa týka tranzitu cez ukrajinské územie, ten plynule pokračuje, a to pre Slovensko, ako aj pre celú Európu, tak ako je nakontrahovaný,“ dodala Žiaková.

Agentúra Reuters informovala, že ruský koncern Gazprom oznámil, že zastavil dodávky plynu na Ukrajinu, pokým Kyjev za dodávky vopred nezaplatí. Gazprom uviedol, že dodnes 8.00 SEČ dostala Ukrajina celý objem plynu, ktorý si predplatila. Koncern dodal, že toto zastavenie dodávok predstavuje vážne riziko ohrozujúce tranzit plynu do Európy cez ukrajinské územie počas zimy.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.